Grupy w Parafii

Chór Parafialny
  • Dodano: 25-08-2014

Chór Parafialny

Od 15 lat pod kierunkiem mgr Adama Gęgotka, grupa naszych parafian, której muzyka w duszy gra, upiększa śpiewem najważniejsze wydarzenia w Dobrym Pasterzu. Pierwsze spotkanie chóru odbyło się 7 października 1997 roku.  Na przestrzeni kilkunastu lat, przez Chór przewinęło się sporo osób, część z nich dzięki swojej pasji trwa w nim do dzisiaj. Nad nieustannym szlifowaniem umiejętności swoich podopiecznych czuwa Adam Gęgotek, na co dzień wykładowca w Szkole Muzycznej i parafialny organista. Chórzyści spotykają się regularnie, średnio dwa razy w tygodniu. Najbliższym ich występem będzie …

Czytaj więcej
Domowy Kościół - Kręgi Rodzin
  • Dodano: 05-05-2013

Domowy Kościół - Kręgi Rodzin

Każdy dzień musi być nową próbą dania odpowiedzi na miłość Chrystusa. W jaki sposób wyrazić to dawanie siebie? Z czego możemy złożyć ofiarę? Musimy uczynić jakiś akt miłości i dopiero wtedy dzień ma sens. Każdy dzień, w którym nie spełniliśmy takiego aktu miłości, jako próby dania odpowiedzi na nieskończoną miłość Chrystusa, to dzień stracony.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki- założyciel Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Jesteśmy  małżeńsko-rodzinnym ruchem  świeckich w Kościele, realizującym wezwanie  bł. Jana Pawła II, aby każda  polska rodzina stała się …

Czytaj więcej
Wspólnota Młodych Serc
  • Dodano: 05-02-2013

Wspólnota Młodych Serc

Grupa w obecnym składzie rozwinęła się pod wpływem nabożeństw wielkopostnych, a w szczególności Dróg Krzyżowych, które już od jakiegoś czasu ściągają w piątkowe wieczory do Dobrego Pasterza nie tylko liczne grono naszych parafian, ale także i gości z zewnątrz, którzy chętnie do nas wracają. 

Chcieli się nazwać Drogokrzyżowcami... Na pewno są drodzy krzyżowi, lecz zasługują na lepszą nazwę, bo są promyczkami w tym szarym świecie - mówił otwarcie ks. Proboszcz Henryk Januchta.

ks. Proboszcz Henryk Januchta

I rzeczywiście, "Drogokrzyżowców" zastąpiła "Wspólnota Młodych Serc", w skrócie …

Czytaj więcej
Służba Liturgiczna: Nie dla rozgłosu, lecz w słusznej sprawie
  • Dodano: 02-11-2012

Służba Liturgiczna: Nie dla rozgłosu, lecz w słusznej sprawie

Swoją wędrówkę przez  życie Dobrego Pasterza rozpoczynamy od najliczniej grupy parafialnej,  którą już od wielu lat stanowią ministranci i lektorzy, czyli popularna  Służba Liturgiczna Ołtarza. Obecnie w skład "Białej Armii" wchodzi 44  chłopców - w wielu przypadkach już młodych mężczyzn. Bo trzeba wiedzieć,  że Służba Ołtarza w Dobrym Pasterzu, to nie tylko uczniowie szkół  podstawowych, ale także gimnazjaliści, licealiści, a nawet studenci.  Mówi się o nich, że są jedną z najważniejszych wizytówek Parafii. Sami  jednak nie lubią być w centrum zainteresowania.

Kiedyś było ich prawie …

Czytaj więcej
  • Dodano: 05-10-2011

Akcja Katolicka

artykuł w przygotowaniu

  • Dodano: 05-10-2011

Podwórkowe Kółko Różańcowe

artykuł w przygotowaniu