Ziemia Święta - Śladami Chrystusa

        
Plan pielgrzymki do Ziemi Świętej


2.011. SOBOTA - Zbiórka pod kościołaem Dobrego Pasterza w Olkuszu o godz. 7.30, przejazd do Pyrzowic, wylot o godz. 11.00, lą…dowanie w Tel Avivie o 15.30 i przejazd do hotelu HOLY LAND w Jerozolimie. Msza św. w Bożym Grobie - Kaplica Krzyżowców, lub Najświętszego Sakramentu godz. 18.oo. Kolacja w hote-lu - 19.3o

 

3.11.NIEDZIELA - Wstanie 6.oo. Śniadanie 6.3o. Wyjazd na  Mszę św. nad Jordanem - godz. 7.oo. Morze Martwe Ain Boqeq  (picnick -  lunch).  Betania - kolacja w hotelu.

 

4.11. PONIEDZIAŁEK - Wstanie 6.3o. Godz. 7.oo - śniadanie -7.45 Transfer na Górę Oliwną. Meczet Wniebowstąpienia, Pater Noster. Getsemani, miejsce Wniebowzięcia NMP, Św. Anna i sadzawka Betezda.12.3o - lunch.Godz. 13.45 Transfer na Syjon. Kościół św. Piotra, Wieczernik - Msza św. - godz. 15.oo. Bazylika Zaśnięcia NMP. Brama Syjońska, dzielnica Armeńska, Pałac Heroda. Przejście Starą Jerozolimą do hotelu.18.3o Kolacja. Po kolacji do Muru Płaczu.

 

5.11. WTOREK - Wstanie 5.15 - Wyjście do Grobu Bożego 5.45 - Msza św. w Bożym Grobie. Można prosić: 6.3o; 7.oo; 7.3o. lub na Kalwarii). Potem śniadanie. Wyjście na Via Crucis, kościół biczowania, Litostrotos, drogą Krzyżową do Bożego Grobu.13.oo - Lunch.Po Lunchu wolne

 

6.11. ŚRODA - wstanie 4.30. 5.oo Śniadanie. 5.3o wyjazd z całym bagażem. Msza św. Tabor godz. 8.oo. Góra Błogosławieństw, Miejsce rozmnożenia chleba, Prymat Piotra, Kafarnaum,Statek po jeziorze. Lunch - ryba. Kolacja w hotelu w Jerychu.

 

7.11. CZWARTEK - Wstanie 5.3o. Śniadanie 6.oo. Wyjazd do Betlejem - 6.3o. Msza św. w Betlejem - godz. 8.oo. Zwiedzanie Groty Narodzenia, bazyliki, kościoła św. Katarzyny, Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Lunch w Betle-jem. Następnie do Ain Karim, kościół narodzenia Jana Chrzciciela i Nawiedzenia NMP, muzeum Yad Washem, Menora i Kneset.18.3o - Kolacja.18.3o - Kolacja09.11.2013 wylot z Tel Awiwu  15:30, przylot do Katowic 20:00.

 

8.11. PIĄTEK - wstanie 4.30. 5.oo - śniadanie, 5.3o wyjazd - Msza św. w Nazarecie godz. 8.oo. Kana Galilejska. Karmel. Lunch na Karmelu u Sióstr. Cezarea Nadmorska. Kolacja w hotelu.

 

9.11. SOBOTA -Wstanie 6.3o. Śniadanie 7.oo. Wyjazd na pustynię - godz. 7.3o i Msza św. Potem Betania i Jerycho. Lunch około 12.oo. Wyjazd na lotnisko około 12.3o. Odlot 16.oo. Spodziewany przylot do Pyrzowic godz. 20.oo
 
INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓWudających się do ZIEMI ŚWIĘTEJw terminie 02 - 09.11.2013 r.
 
PRZEWODNIK GRUPY: J.E KS. BISKUP DR PIOTR SKUCHALIDER I OPIEKUN DUCHOWY: KS. PROB. HENRYK JANUCHTA


Miejsce zbiórki: Port Lotniczy Katowice - Pyrzowice, hala odlotów, dnia 02 listopada 2013 r., godz. 08.45. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.
Prosimy o:

a)    zabranie ważnego paszportu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek.Podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny (do 5 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym. UWAGA!!! Prosimy zapoznać się z załącznikiem, dot. zasad ochrony w przewozach lotniczych.

b)    zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie), kostiumu kąpielowego, okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do świątyń obowiązuje ubiór skromny (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;

c)    zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);

d)    zabranie pieniędzy (USD) na osobiste wydatki (napoje, owoce, pamiątki itp.);

e)    zabranie kwoty 30 USD, które - zgodnie z ofertą - należy wpłacić  w Ziemi Świętej;

f)    nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);g)    punktualne przybycie na miejsce zbiórki.


W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

  • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport;
  • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
  • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie przeładunków z autokaru lub do autokaru;
  • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
  • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
  • przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były minimum dwie osoby;


Zakwaterowanie: w hotelach (Jerozolima, Jerycho). Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).Przejazdy będą realizowane autokarami klimatyzowanymi.Ubezpieczenie: T.U. SIGNAL IDUNA. Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków - NNW (do 30000 PLN) i kosztów ich leczenia za granicą - KL (do 20000 EUR) oraz utraty bagażu (do 2000 PLN). Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych wcześniej, ani zdarzeń zawinionych umyślnie.Osoby cierpiące na choroby przewlekłe leczone przed wyjazdem na pielgrzymkę, powinny ubezpieczyć się dodatkowo.


PRZELOTY samolotem specjalnym polskich linii lotniczych BINGO AIRWAYS:

  • wylot z Katowic do Tel Awiwu dnia 02 listopada 2013 r., godz. 11.00, lot nr BGY 781;
  • lądowanie w Tel Awiwie dnia 02 listopada 2013 r., godz. 15.30 (czas miejscowy);
  • wylot z Tel Awiwu do Katowic dnia 09 listopada 2013 r., godz. 15.30, nr rejsu BGY 782;
  • lądowanie w Katowice dnia 09 listopada 2013 r., godz. 20.00.


ŻYCZYMY PAŃSTWU WSPANIAŁEJ PIELGRZYMKI
 
DAMY SOBIE RADĘ