Wyprawa do Ziemi Świętej coraz bliżej!

3 listopada pielgrzymi wyruszą do Ziemi Świętej, gdzie przez tydzień będą podążali szlakami, które niegdyś wyznaczył Jezus Chrystus. Ta podróż w przeszłość z motywami historii najnowszej Izraela, dla wielu będzie wyprawą życia. Znamy już niemal wszystkie szczegóły dotyczące najbliższego wyjazdu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, w rozwinięciu newsa prezentujemy wszystkie wskazówki z podaniem dokładnych godzin zbiórek i wylotów.

        
ZIEMIA ŚWIĘTA - Śladami Chrystusa

(8 dni, samolot)
3 - 10 listopada 2012r.
 
Koszt: 3100 zł + 100 dolarów - płatne w Izraelu (osoba)


Cena zawiera:

przejazd na lotnisko w Warszawie i powrót, przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL i NNW.


1 dzień: Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie. Przelot na trasie Warszawa - Tel Aviv. Przejazd do hotelu w Betlejem/Jerozolimie.
2 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM - AIN KAREM
Po śniadaniu przejazd do Betlejem - wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) - współczesny parlament izraelski. Kolacja i nocleg.
3 dzień: CEZAREA NADMORSKA - GÓRA KARMEL - GÓRA TABOR - NAZARET
Wyjazd z Jerozolimy do wspaniałych ruin Cezarei - rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu - miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaret - miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kolacja i nocleg w Galilei.
4 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE - KAFARNAUM - TABGA - KANA
Dzień rozpocznie się od rejsu łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga - Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Kana Galilejska - dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
5 dzień: JARDENIT - JERYCHO - MARZE MARTWE - QUMRAN
Po śniadaniu przejazd do Jardenit - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerozolimy/Betlejem na kolację i nocleg.
6 dzień: JEROZOLIMA
Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie - wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg.
7 dzień: JEROZOLIMA
Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny "grób" Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy z czasów Chrystusa. Wizyta w Betanii. Kolacja i nocleg
8 dzień: Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Godziny lotów mogą ulec zmianie.
 
Zgłoszenia i dodatkowe pytania -
ks. Henryk Januchta,
tel. kom. 607-332-960
 
!!! Z Olkusza wyjeżdżamy do Warszawy w dniu 3 llistopada o godz. 4.00 spod kościoła Dobrego Pasterza (ul. Miła 31B)
O godz. 8.30 będzie Msza św. w kaplicy na lotnisku. O god. 9.10 odbieramy dokumenty od przedstawicieli Biura.
Odlot jest przewidziany z Warszwy do Tel Avivu 3 listopada o godz. 11.40.
Przylot z Tel Avivu do Waszawy 10 listopada o godz. 20.30. !!!
 
Uwagi dotyczące lotu i spraw organizacyjnych w Ziemi Świętej:
- Dopuszczalny limit bagażu na rejsach: maksymalnie 17 kg na osobę + 5 kg bagażu podręcznego
- Na pokładzie samolotu nie jest przewidziany bezpłatny posiłek. Nie ma też możliwości skorzystania z płatnego kateringu. Będzioe natomiast czas na posiłek w barach Terminalu lotniska.
- Na pokład samolotu nie wolno wnosić narzędzi ostrych np.: nożyczek, pilniczków do paznokci, scyzoryków itp. oraz płynów. Można jednak na pokład samolotu wnosić wszelkie płyny zakupione w strefie wolnocłowej.
- Do bagażu można zabrać również jakiś prowiant, gdyż będziemy mieli posiłki rano i wieczorem, jeżeli potrzebujemy w ciągu dnia coś przekąsić można ze sobą zabrać, ewentualnie kupić na miejscu. Należy zabrać ze sobą przynajmniej na początek dużą butelkę wody mineralnej choćby do umycia zębów w hotelu, żeby na początek nie złapać jakiegoś wirusa jelitowego. Wskazane jest także zabrać ze sobą coś na odkażenie żołądka choćby „stoperan".
- Pamiętamy także zabrać osobiste leki.
 
Jaka będzie temperatura?
- Temperatury będą letnie! - przynajmniej takie, jak u nas w lato. Ranki i wieczory z pewnością będą chłodniejsze Przygotujmy sobie mimo wszystko komplety cieplejszych ubrań (praktyczny jest strój „na cebulkę"), gdyż lepiej mieć niepotrzebny komplet ciepłej odzieży i nie użyć go, niż gdyby było chłodniej i nie mielibyśmy się w co ubrać. Niezależnie od tego - oczywiście pogoda pozwoli na kąpiele w Morzu Martwym. Warto abrać ze sobą stroje kąpielowe, klapki plażowe i ręczniki (bo nad M. Martwym należy mieć swój własny) z pewnością chętnym do kąpieli się przydadzą.
- Pamiętamy też, że wejście do świątyń wymaga odpowiedniego stroju. Panie mają zakryte ramiona i mogą się też przydać nakrycia głowy, choćby pod Murem Płaczu w Jerozolimie. Panowie, spodnie do kostek. Zabieramy ze sobą lekkie i wygodne buty.
- Pamiętając, że jest to Pielgrzymka, jeżeli nie mamy przeszkód i mamy takie życzenie skorzystajmy z Sakramentu Pokuty. Zabierzmy też ze sobą różaniec.

Pamiętajmy przede wszystkim,
aby zabrać ze sobą Paszport!