Pielgrzymka do Rzymu

Pielgrzymka do Rzymu w Roku Wiary 27 wrzesień - 5 październik 

 

W programie:


Mediolan Genua, Pizza Siena Rzym


Dzień 1
- piątek - 27.09Autokar będzie podstawiony ok. godz. 4.30, pakujemy bagaże, Msza św. o godz. 5.00. Wyjazd z Olkusza, całodzienny przejazd do Włoch. Nocleg z obiadokolacją w okolicach Padwy.
Dzień 2 - sobota - 28.09Po śniadaniu wyjazd do Verony, po zwiedzeniu przejazd do Mediolanu, a następnie dojazd na nocleg w okolice Genui.
Dzień 3 - niedziela - 29.09Śniadanie i zwiedzanie Genui, nocleg w Varazze.
Dzień 4 - poniedziałek - 30.09Śniadanie wyjazd z hotelu przejazd po Rivierze, następnie jadąc pociągiem, nawiedzenie trzech miast w Narodowym Parku Cinque Terme, i zwiedzanie Pizy i przejazd na nocleg prawdopodobnie w Montecatini Terme.
Dzień 5 - wtorek - 1.10Po śniadaniu wyjazd z hotelu, przejazd do do Sieny, zwiedzanie i przejazd na nocleg w okolice Rzymu w Cecchina di Albano.
Dzień 6 - środa - 2.10Wyjazd na Audiencję z Ojcem świętym (wstanie wcześniej), zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, następnie Bazyliki Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie, powrót na nocleg.
Dzień 7 - czwartek - 3.10Śniadanie i wyjazd do Rzymu, zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za murami i spacer po Rzymie antycznym i klasycznym. Od Koloseum do Schodów Hiszpańskich, powrót na nocleg
Dzień 8 - piątek 4.10Monte Cassino, i przejazd na nocleg w okolice Padwy
Dzień 9 - sobota 5.10 Nawiedzenie Padwy i powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.


Koszt  1900 zł.


(Przy zapisie proszę o wpłatę w wysokości 800 zł., pozostała część, miesiąc przed wyjazdem)


W kosztach zawarte są wszystkie opłaty:
- autokar lux, video, barek, WC,- 8 noclegów, w pokojach 2-3-4 osobowych, 8 śniadań, 8 obiadokolacji,- ubezpieczenie KL, NW, - bilety wstępu i komunikacji
- opłata przewodników
Informacje dodatkowe


Ks. Henryk Januchta - 607 332 960.


Informacje dotyczące Pielgrzymki do Rzymu w dniach 27.09 - 05.10.2013 r.


Wyjazd spod kościoła Dobrego Pasterza w Olkuszu. Autokar będzie podstawiony o godz. 4.30, o godz. 5.00 Msza św. i wyjazd w stronę granicy. Przejeżdżamy przez Czechy Austrię. Jedziemy przez Austrię cały dzień, w godzinach wieczornych dojedziemy do hotelu w Italii w okolicach Padwy.Program pozostałych dni będzie podawany i omawiany szczegółowo w każdym dniu.- Proponowane minimum zabrania ze sobą waluty 150 Euro.- Zalecane jest zabrać ze sobą prowiant na drogę. Każdego dnia też będzie on potrzebny na posiłek w ciągu dnia.- Ubranie zabieramy z nastawieniem na ciepło ok. 25 st., zabierzmy też ze sobą ciepły sweter lub kurtkę, szczególnie mogą być przydatne w czasie spaceru wieczorem, lub niespodziewanego ochłodzenia. Może się też przydać parasol.- Zalecane jest zabrać ze sobą większą torbę na ubranie i inne podręczne rzeczy, gdyż po kupieniu pamiątek będzie trudno je pomieścić.- Do autokaru zabieramy ze sobą tylko niewielki bagaż podręczny, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że w nim jest ograniczona ilość miejsca.- W autokarze będzie można kupić sobie gorące napoje jak kawa czy herbata, będą również napoje zimne.- Pamiętamy zabrać ze sobą osobiste leki, jeżeli takie mamy zalecane.- Nastawiamy się na to, że jest to pielgrzymka, a więc wyjazd ten ma charakter religijny. Zabieramy więc ze sobą różaniec i modlitewnik.- Będziemy się starali każdego dnia uczestniczyć we Mszy św., może się jednak zdarzyć, że ze względu na całodzienny przejazd, nie będzie możliwości zatrzymać się w kościele w celu odprawienia Mszy św., i zajdzie potrzeba odprawienia w jakimś zacisznym miejscu na parkingu, lub zrezygnowania z Niej.- proszę zabrać też małe słuchawki do radia, będą potrzebne.
W razie wątpliwości telefonować do mnie., telefon jest podany wyżej.