Pielgrzymka Diecezjalna do Włoch

W  dniach 28 maja - 4 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka do grobu bł. Jana Pawła II. Pielgrzymi spotkają się również z Benedyktem  XVI, w ramach Światowego Kongresu Rodzin w Mediolanie.     W Programie m.in. Wenecja, Padwa, Loreto, Rzym. Msza Św. w Bazylice św.  Piotra pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza Kaszaka przy grobie Jana Pawła  II, udział w czuwaniu modlitewnym 2 czerwca i we  Mszy Św. 3 czerwca o godz. 10.00 w Mediolanie pod  przewodnictwem Benedykta XVI.
 
Koszt - 1600 zł (osoba)
 
Gwarantowane usługi:
- autokar lux, video, barek, WC,- 6 noclegów, w pokojach 2-3 osobowych, 6 śniadań, 6 obiadokolacji,- ubezpieczenie KL, NW, - bilety wstępu i komunikacji
 
1 dzień - poniedziałek - 28 maja.- Wyjazd we wczesnych godzinach po Mszy św., całodzienny przejazd do Italii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Tarvisio.
2 dzień - wtorek - 29 maja.- Śniadanie, przejazd do Wenecji, przeprawa barką, nawiedzenie Bazyliki św. Marka i spacer po Wenecji, przejazd do hotelu w okolicy Rimini, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień - środa - 30 maja.- Śniadanie, przejazd do Loreto, Msza św. nawiedzenie Bazyliki Domku Matki Bożej i Cmentarza Żołnierzy Polskich, Lanziano i Manopello, przejazd na nocleg w okolice Rzymu.
4 dzień - czwartek - 31 maja.- Śniadanie, przejazd do Rzymu, Bazylika św. Piotra, Msza św. w kaplicy św. Sebastiana w razie większej ilości pielgrzymów w miejscu wskazanym przez służby Bazyliki o godz. 8.45.  Bazylika św. Pawła za murami i Spacer po Rzymie, Koloseum, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, powrót na nocleg.
5 dzień - piątek - 1 czerwca. - Po śniadaniu przejazd do Rzymu, Bazylika Matki Bożej Większej, Msza św. w kościele św. Alfonsa, przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy na via Merulana spacer na Lateran do Bazyliki św. Jana, Święte schody, wyjazd z Rzymu na nocleg w okolice Chiusi.
6 dzień - sobota - 2 czerwca.- Śniadanie, przejazd do Mediolanu, udział w czuwaniu modlitewnym rodzin z udziałem Ojca św. Benedykta XVI, nocleg na placu spotkania, (pod chmurką, ale będzie ciepło).
6 dzień - niedziela - 3 czerwca.- O godz. 10.00. Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI, przejazd na nocleg w okolice Padwy. 7 dzień - poniedziałek - 4 czerwca.- Śniadanie, Msza św. w Bazylice św. Antoniego w Padwie, Całodzienny przejazd do Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.
 
Zgłoszenia do 30 kwietnia - ks. Henryk Januchta,   tel. kom. 607-332-960
 
INFORMACJE DOTYCZĄCE PIELGRZYMKI
Proszę o podglądanie tej strony, bo będą tutaj na bieżąco podawae potrzebne nam informacje.
Wyjazd będzie 28. maja.
Autakary będą podstawione o godz. 5.00
1. W Jaworznie pod "Rolnikiem"
2. Pod parafią Dobrego Pasterza w Olkuszu.
Wszyscy pielgrzymi spotykają się o godz. 5.45 pod kościołem św. Barbary w Sososnowcu.
Proszę sie gniewać na mnie, że te informacje są tak spóźnone, ale ja do chwili obecnej otrzymuję informację z Włoch. Proszę się nie martwić , wszystko będzie dobrze.
Będziemy jechali dwoma autokaramii.
Jeden będzie niebieski, który wyjedzie z Olkusza.

Drugi autokar (zielony) wyjedzie z Jaworzna tak jak jest wcześniej zaznaczone z pod "Rolnika", proszę aby wszyscy pielgrzymi z Jaworzna usiedli po prawej stronie autokaru, zostawiając drugą połowę dla pozostałych pielgrzymów, którzy dołącą do Was w Sosnwcu.
W tym Autokarze pojedzie wiele wspaniałych ludzi.


O Godz. 6.00 Będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka, po Mszy św. ruszamy do Italii.
 
- Proponowane minimum zabrania ze sobą waluty 150 Euro.
- Zalecane jest zabrać ze sobą prowiant na drogę. Każdego dnia też będzie on potrzebny na posiłek w ciągu dnia.
- Ubranie zabieramy z nastawieniem na ciepło ok. 25 st., zabierzmy też ze sobą ciepły sweter lub kurtkę, szczególnie mogą być przydatne w czasie jazdy nocnej, lub niespodziewanego ochłodzenia. Może się też przydać parasol.
- Zalecane jest zabrać ze sobą większą torbę na ubranie i inne podręczne rzeczy, gdyż po kupieniu pamiątek będzie trudno je pomieścić.
- Do autokaru zabieramy ze sobą tylko niewielki bagaż podręczny, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że w nim jest ograniczona ilość miejsca.
- W autokarze będzie można kupić sobie gorące napoje jak kawa czy herbata.
- Pamiętamy zabrać ze sobą osobiste leki, jeżeli takie mamy zalecane.
- Nastawiamy się na to, że jest to pielgrzymka, a więc wyjazd ten ma charakter religijny. Zabieramy więc ze sobą różaniec i modlitewnik.
- proszę zabrać też małe słuchawki do radia, będą potrzebne
 
Zwracam uwagę, że jedna noc z 2/3 czerwca będzie pod "chmurką". Na placu spotkania z papieżem. Na tę okoliczność, trzeba się zaopatrzyć w ciepłe okrycie, np. śpiwór i karimatę.
Nie bójcie się. Tam będzie ciepło. Wytrzymamy, a potem będzie tylko lepiej.