OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 05-11-2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06.11.2022r.
1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła. Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracyjna. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2. W środę – święto – Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
3. W czwartek – wspomnienie – św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.
4. W piątek – wspomnienie – św. Marcina z Tours, biskupa. Również 104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, w modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
5. W sobotę – wspomnienie – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
6. Od 1 Listopada rozpoczęliśmy dwie Nowenny Pompejańskie: „Za konających, zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące” „Za osoby niepełnosprawne i nieuleczalnie chore”.
7. Można zamawiać wypominki: roczne, pół – roczne, za naszych bliskich zmarłych.
8. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałe dni roku jest odpustem cząstkowym. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień;
pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu.
9. Zapraszamy dzieci na Niedzielną Msze św. na godzinę 11.00 szczególnie dzieci klas III przygotowujących się do Przyjęcia I Komunii św.
10. Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie i rozdanie Książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy.
11. Zachęcamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do udziału w Niedzielnej Eucharystii.
12. Konto Parafialne: Bank PKO BP nr 30 1020 2430 0000 8102 0018 3210