OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20-11-2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 11. 2021r.
1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święto Patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
2. W sobotę kończy się rok Liturgiczny.
3. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent. Poświęcenie opłatków i świec, które będą rozprowadzane przez Akcję Katolicką.
4. W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
5. W środę – wspomnienie św. świętych Andrzeja Dung – Laca, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.
6. Można nadal zamawiać wypominki: roczne, pół – roczne, za naszych bliskich zmarłych. Jak i Msze św. w III Piątek na cały rok za naszych bliskich zmarłych.
7. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunie św. pomodlą się w intencjach Ojca Św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących można taki odpust uzyskać w tym roku od 1 do 30 listopada z racji panującej pandemii.
8. Od 22 listopada rozpocznie się w Kościele Nowenna do Św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
9. GŁOSZENIA KURII DIECEZJALNEJ:
Od 16 kwietnia b.r., nadal obowiązuje nakaz: osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.
10. Wczoraj w Sławkowie rozgrywał się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Mistrza Diecezji Sosnowieckiej, są sukcesy nasi najmłodsi ministranci wywalczyli 2 miejsce zdobywając Puchar i srebrne medale. Starszym poszło troszeczkę gorzej zdobyli 4 miejsce. Tuż za podium.
11. Bardzo chciałem podziękować rodzicom, którzy pomagali w zdobyciu tego sukcesu, za transport, napoje, drożdżówki, pączki.
12. Konto Parafialne: Bank PKO BP nr 30 1020 2430 0000 8102 0018 3210