OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 08-12-2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  9 .12. 2018r.
1. Dzisiaj druga Niedziela Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
2. Od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
3. W tym tygodniu przypadają:
- w czwartek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
- w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
4. Opłatki na stół wigilijny.
5. Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXV pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.
6. W tym roku Caritas przygotowała również płytę z kolędami tradycyjnymi i współczesnymi „Kolędujmy razem.” Płyta (bardzo przyjemna dla ucha) ma być okazją do wspólnego rodzinnego kolędowania. Ofiara za płytę 5.00 – PLN Cały dochód przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka! Ks. Tomasz Folga Caritas Diecezji Sosnowieckiej