OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03-12-2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   2 .12. 2018r.
1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
2. Od poniedziałku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
3. W tym tygodniu przypadają:
- pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
- we wtorek – wspomnienie św. Barbary – patronki górników i hutników.
- w czwartek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. – okazja by obdarować nie tylko najmłodszych.
- w piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
- w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne młodzieży żeńskiej. W naszym Kościele Msza św. o godzinie 11.00, po Mszy Godzina Łaski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
4. Przeżywamy też dzisiaj - Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - zbiórka do puszek po Mszach Świętych.
5. Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXV pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.
6. W tym roku Caritas przygotowała również płytę z kolędami tradycyjnymi i współczesnymi „Kolędujmy razem.” Płyta (bardzo przyjemna dla ucha) ma być okazją do wspólnego rodzinnego kolędowania. Ofiara za płytę 5.00 – PLN Cały dochód przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka! Ks. Tomasz Folga Caritas Diecezji Sosnowieckiej
7. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza na Koncert Papieski „ Promieniowanie Ojcostwa” w Niedzielę 9 grudnia o godz. 17.00 w MDK ul. Fr. Nullo 29, bilet w cenie 5 zł. ilość miejsc ograniczona.
8. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Służbie Liturgicznej Ołtarza.